VZÁCNA PRÍLEŽITOSŤ PRIJAŤ UČENIE DZOGČHENU

inline-title

„…za mysľou, za našimi myšlienkami je to, čomu hovoríme podstata mysle, jej pravý stav, ktorý je mimo všetkých obmedzení. Keďže je za mysľou, akým spôsobom ho teda môžeme spoznať?“

Po 14 rokoch prichádza Čhögjal Namkhai Norbu do Bratislavy, aby tu odovzdal učenie dzogčhenu. Ste srdečne vítaní.

Učenie dzogčhenu

Dzogčhen je starobylé duchovné učenie, ktoré sa rozvinulo v Tibete v tradícii tibetského buddhizmu, avšak nepatrí k žiadnej škole, či náboženskému systému. Je to poznanie, ktoré odovzdávali majstri bez toho, aby boli obmedzení sektárstvom. Slovo „dzogčhen“, ktoré znamená „úplná dokonalosť“, v skutočnosti označuje pravú, prirodzenú podstatu všetkých bytostí, ich prvotný stav, ktorý je nepodmienený a ničím neoobmedzený. Majstrova transmisia tohto stavu poznania je v samotnom srdci náuky dzogčhenu. Dzogčhen sa bez akéhokoľvek prerušenia odovzdával až do dnešných dní od majstra k majstrovi. Čítaj ďalej…

Čhögjal Namkhai Norbu

Čhögjal Namkhai Norbu Rinpočhe, majster, ktorý Západu odhalil učenie dzogčhenu, je jedným z hlavných  predstaviteľov drahocennej náuky dzogčhenu na svete. Život a príklad Namkhai Norbua ako učiteľa sú zdrojom veľkej inšpirácie pre tých, ktorí mali príležitosť spoznať ho a počúvať jeho učenia. 

Je mimoriadnou ľudskou bytosťou, veľkým učiteľom a významným učencom v oblasti tibetskej kultúry a histórie. Čhögjal Namkhai Norbu patrí medzi najväčších žijúcich majstrov, napriek tomu o sebe často hovorí: „Som obyčajný človek.“  Čítaj ďalej…

Medzinárodná komunita dzogčhenu

Medzinárodná komunita dzogčhenu je tvorená ľuďmi, ktorí majú záujem o nasledovanie a prax učenia dzogčhenu. V druhej polovici sedemdesiatych rokov ju založil Čhögjal Namkhai Norbu v Taliansku a rozvinula sa aj ďalších krajinách, čím získala úplne medzinárodný rozmer. Dnes má komunita dzogčhenu mnoho členov na všetkých kontinentoch. Medzinárodná komunita dzogčhenu je laickou komunitou globálneho rozmeru, založená na princípoch bdelosti a rešpektu.

O PODUJATÍ

line-2
SPOZNAJ PODSTATU MYSLE

Toto je skutočne jedinečná príležitosť prijať náuky dzogčhenu od jedného z najvýznamnejších majstrov dzogčhenu dnešnej doby. Takúto príležitosť nemáme každý deň a nie je isté či Čhögjal Namkhai Norbu ešte niekedy Slovensko navštívi. V minulosti bolo veľmi ťažké nájsť učiteľa, ktorý by žiaka učil náuke dzogčhenu. Tieto náuky boli uchovávané vo veľkej tajnosti. Aby boli študenti pripravení od majstra prijať priamy odkaz dzogčhenu, museli často dlhé roky čakať a robiť mnoho rôznych prípravných praxí. Situácia zaneprázdnených ľudí, ktorí žijú v modernej spoločnosti, je trochu iná. Čhögjal Namkhai Norbu začal, na základe svojej osobnej skúsenosti tohto faktu, učiť náuku dzogčhenu priamo. Učí tých, ktorí majú vážny záujem a majú spojenie s touto cestou. Účastníci z celého sveta majú príležitosť zúčastniť sa niekoľkých sedení, počas ktorých  bude Čhögjal Namkhai Norbu učiť dzogčhen.* Po učení sú naplánované tance khaita. Súčasťou podujatia bude aj úvod do tanca vadžry (na mandale) a jantrajógy – tibetskej jógy pohybu.

* Učenia budú v angličtine s prekladom do slovenčiny.

PROGRAM PODUJATIA (Zmena vyhradená)

inline-title

Sledujte našu Facebook stránku pre túto akciu alebo zaregistrujte svoj email v sekcii  “Novinky” aby ste boli informovaní o dôležitých novinkách ohľadom tohoto podujatia!

Týždeň pred týmto podujatím bude Čhögjal Namkhai Norbu dávať učenie v Prahe. Pre viac informácií kliknite sem.

Program prvého dňa

PIATOK, 19. AUGUST 2016 - SPOZNAJ PODSTATU MYSLE

13:00

Registrácia

13:00 - 16:45

Hoci je výška vstupného dobrovoľná, je z organizačných dôvodov potrebné, aby sa všetci účastníci zaregistrovali.

17:00

ČHÖGJAL NAMKHAI NORBU: UČENIE DZOGČHENU

17:00 - 19:00

19:00

Spevy a khaita tance

19:00 - 20:00

Program druhého dňa

Sobota, 20. August, 2016 - Spoznaj podstatu mysle

8:00

Jantrajóga

8:00 - 9:00

9:00

Registrácia

9:00 - 9:45

Pre tých, ktorí sa neregistrovali predošlý deň.

10:00

ČHÖGJAL NAMKHAI NORBU: UČENIE DZOGČHENU

10:00 - 12:00

14:00

Vysvetlenie praxe krátkej Ganapúdže

14:00 - 15:00

15:00

Registrácia

15:00 - 15:45

Pre tých, ktorí sa neregistrovali predošlý deň.

15:10

Prezentácia SLOVENSKEJ DZOGČHENOVEJ KOMUNITY

15:10 - 15:30

16:00

ČHÖGJAL NAMKHAI NORBU: UČENIE DZOGČHENU

16:00 - 18:00

18:00

Spevy a khaita tance

18:00 - 19:00

Program tretieho dňa

Nedeľa, 21. August, 2016 - Spoznaj podstatu mysle

8:00

Tanec na mandale

8:00 - 9:00

9:00

Registrácia

9:00 - 9:45

Pre tých, ktorí sa neregistrovali predošlý deň.

10:00

ČHÖGJAL NAMKHAI NORBU: UČENIE DZOGČHENU

10:00 - 12:00

12:15

Spoločná prax - Ganapúdža

12:15 - 13:00

15:50

Krátké predstavenie hlavných sekundárných praxí

15:50 - 16:30

17:00

Spevy a khaita tance

17:00 - 19:00

Tance khaita

Khaita znamená „harmónia v pohybe“. Tance khaita nás učia byť si vedomí nášho vlastného pohybu v priestore okolo nás. V tanci sa tiež učíme byť bdele prítomní voči vnútornému pohybu myšlienok a emócii. Ako pestujeme túto uvoľnenú bdelosť a prítomnosť v pohybe, prirodzene sa rozvíja harmónia a radosť. Choreografia týchto tancov je založená na rytmoch a melódiách piesní mladých súčasných tibetských spevákov, je bohatá na obrazy zo života na „streche sveta“, práve tak ako aj samotné piesne. Ukazuje to vitalitu prastarej kultúry, ktorej motiváciou bolo po stáročia šťastie všetkých bytostí, v harmónii s prostredím, kde žijú.  Čítaj ďalej

Jantrajóga

Jantrajóga – tibetská jóga pohybu – je jedným z najstarších zaznamenaných systémov jógy na svete. Prišla k nám z Tibetu, z krajiny, ktorá bola držiteľkou rozsiahleho buddhistického poznania a dedičstva. Jedinečná séria pozícií a pohybov v jantrajóge skombinovaná s vedomým dýchaním, nám môže pomôcť skoordinovať a zharmonizovať vlastnú energiu, čím sa naša myseľ uvoľní a nájde autentický stav vyrovnanosti.

Mnohé z pozícií používaných v jantrajóge sú podobné ako v hathajóge, ale spôsob, ako sa do nich dostať a aplikovať ich, sa výrazne odlišuje.  Čítaj ďalej

Tanec vadžry

V náuke dzogčhenu označuje slovo vadžra našu skutočnú prirodzenosť, pravý stav javov. Tanec vadžry je dôležitou metódou, ktorá používa zvuk a pohyb na integrovanie troch aspektov našej existencie – tela, reči a mysle – v tomto poznaní. Čhögjal Namkhai Norbu predstavil svojím žiakom Tanec vadžry v roku 1990. Od tej doby sa praktikuje na rôznych miestach a centrách komunity dzogčhenu po celom svete. Skrze tanec vadžry môžeme použitím zvuku a pohybu zharmonizovať a hlboko uvoľniť naše telo, energiu a myseľ. Čítaj ďalej

PRAKTICKÉ INFORMÁCIE

inline-title

Ubytovanie

Chceš bývať v tom istom hoteli ako Rinpočhe? Staň sa sponzorom! Pre viac informácií klikni sem.

 

_________________

Booking.comTripadvisor.com

Airbnb.com

Lacné ubytovanie:

STUBAPatio Hostel

Possonium DirectHostel Mansard

Inter Camp – camping pri Zlatých Pieskoch

Hotely:

Viac informácií o hoteloch v Bratislave nájdeteTU

V prípade, že máte nejaké otázky ohľadom ubytovania, prosím kontaktujte nás na: accommodation.dzogchen@gmail.com

Mnohé praktické info týkajúce sa ubytovania počas tohoto retreatu nájdete aj na Accommodation Support Facebook

 

Doprava

Tu nájdete všetky informácie týkajúce sa pricestovania do Bratislavy

Príchod do Bratislavy

Mestská hromadná doprava – je uvedená v časti Kontakt.

Parkovanie

K dispozícii sú parkovacie možnosti medzi HANT arénou a potravinami Kaufland na ulici Trnavská cesta 29 – 41. Kaufland má jedno podlažné parkovisko s parkovaním zadarmo. Vedľa a za HANT arénou sú platené parkoviská. Oproti HANT aréne sú ulice s parkovaním zadarmo. Nákupné centrum – Polus City Center – na ulici Vajnorská 100 ponúka 3 hodiny parkovania zdarma. Ulice v okolí nákupného centra majú parkovanie zadarmo. Polus City Center je 10-15 min. chôdze od miesta konania podujatia.

Prehliadky mesta

Počas prehliadky sa dozviete veľa zaujímavostí z histórie a súčasnosti mesta a zároveň môžete obdivovať skvostnú architektúru palácov, meštianskych domov a cirkevných stavieb.

Prehliadky

Gastronómia

Praktické informácie a tipy o jedení v Bratislave.

Dobrú chuť!

Výlety

Výnimočná história, lákavé pamätihodnosti, rušný kultúrny život, vynikajúca miestna gastronómia a kvalitné vína, ako aj moderné nákupné centrá spravili z Bratislavy ideálne miesto na krátkodobý pobyt.

Tipy na výlet

REGISTRÁCIA A PRÍSPEVOK

line-white

 Zaregitrujte sa prosím online a pošlite dobrovolný príspevok.

Princíp štedrosti

Inšpirovaní vznešeným zámerom Čhögjal Namkhai Norbua organizujeme tento kurz na základe princípu štedrosti. Z tohto dôvodu ponúkame možnosť prispieť dobrovoľnou čiastkou namiesto pevne stanoveného poplatku. Takto sa podujatia môže zúčastniť každý,kto má záujem a môže prispieť podľa svojich možností a pochopenia skutočnej hodnoty náuky.

Prosím zaregistrujte sa a prispejte na toto podujatie už dnes online (odporúčame), registrácia je možná aj priamo na mieste konania pred začiatkom učenia.

Celá organizácia je výsledkom práce dobrovoľníkov. Aby sme mohli zorganizovať toto podujatie a pokryť minimálne náklady, potrebujeme vyzbierať 30.000 €.

Doporučený príspevok na celé tri dni je preto stanovený na 108 €, čiastku môžete zmeniť podľa vašej konkrétnej situácie.

Uprednostňujeme, ak príspevok pošlete priamo na náš bankový účet.

Názov účtu: Dzogchen, o.z.

IBAN: SK4711110000001018129018 / BIC: UNCRSKBX

Do správy pre príjemcu dajte: BA2016 + vaše meno a priezvisko

Existuje aj možnosť stať sa sponzorom podujatia a získať darčeky zdarma. Pre viac informácií navštívte našu web stránku tu a kliknite na Staň sa Sponzorom.

GALÉRIA

line-white

POMÔŽ NÁM USKUTOČNIŤ TOTO UČENIE A STAŇ SA SPONZOROM!

Prečo sa stať sponzorom?

Ak chceme v súčasnom modernom svete čokoľvek urobiť a zorganizovať, vyžaduje si to veľa zdrojov – čas, priestor, energiu a peniaze. Radi by sme vyzvali všetkých, ktorým to ich finančné prostriedky umožňujú, aby sponzorovali tých, ktorí takúto možnosť nemajú.  Vaším príspevkom môžete sprístupniť učenie novým ľudom a ľudom v hmotnej núdzi a pomôcť im zúčastniť sa tohto vzácneho podujatia.

Esenciou štedrosti je schopnosť prekonať zámer získať úžitok pre seba a zámer svojich aktivít zameniť tak, aby prinášali šťastie a prospech ostatným.

“Všetka radosť tohto sveta pochádza z priania si šťastia pre druhých. 

                    Všetko utrpenie tohto sveta pochádza z priania si potešenia pre seba.“

(Šántidéva, z textu: Uvedenie na cestu k prebudeniu)

Pre dúhových, kryštálových a zrkadlových sponzorov sme pripravili  možnosť pobytu s raňajkami ZDARMA po celú dobu kurzu v hoteli Set, v ktorom bude ubytovaný Namkhai Norbu Rinpočhe. Komorný a útulný hotel je situovaný 5 minút chôdze od miesta podujatia a umožní Vám byť v bezprostrednej blízkosti majstra. Viacej informácií na www.hotelset.sk

1. Dúhový sponzor – 2000 €

ZDARMA ubytovanie 5 nocí v termíne 17.-21. 08. 2016* v krásnom apartmáne pre 2-3 osoby

ZDARMA raňajky vstup na celé podujatie pre 2-3 osoby a rezervované miesta na sedenie

– apartmán PREDANÝ!

2. Kryštálový sponzor – 1500 €

ZDARMA ubytovanie 5 nocí v termíne 17.-21. 08. 2016* v pohodlnej dvojlôžkovej izbe

ZDARMA raňajky vstup na celé podujatie pre 2 osoby a rezervované miesta na sedenie  

– predané!

3. Zrkadlový sponzor – 1000 €

ZDARMA ubytovanie  5 nocí v termíne 17.-21. 08. 2016* v pohodlnej jednolôžkovej izbe

ZDARMA raňajky vstup na celé podujatie pre 1 osobu a rezervované miesto na sedenie

– predané!

4. Podporujúci sponzor – 500 €

Špeciálny darček, ZDARMA vstup na celé podujatie a rezervované miesto na sedenie.

5. Štedrý sponzor – oceníme akýkoľvek finančný dar

Uprednostňujeme, ak príspevok pošlete priamo na náš bankový účet, alternatívne PayPal.

Názov účtu: Dzogchen, o.z.

IBAN: SK4711110000001018129018 / BIC: UNCRSKBX

Do správy pre príjemcu dajte: BA2016 + vaše meno a priezvisko

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na yellow@dzogchen.sk 

* Po tom, ako spravíte vašu platbu, napíšte nám prosím vaše kontaktné údaje na yellow@dzogchen.sk, aby sme Vám mohli poslať detailné informácie ohľadne vášho ubytovania.

ZOZNAM SPONZOROV

under-line-pink

Sean Quinn, USA, 54 Eur

Larissa Katayeva, Netherlands, 108 Eur

Andrej Mocko, Slovakia, 2000 Eur

Peter Král, Slovakia, 1000 Eur

Juraj Sládek, Slovakia, 1500 Eur

Kateřina Janáková, Czech Republic, 2500 Eur

Shuling Wang, United Kingdom, 1000 Eur

Alvaro Blanco, France, 300 Eur

Clara Nicoletta Rapetti, Italy, 1000 Eur

Jan Habart, Česko, 500 Eur

Martin Selnekovic, Germany, 301 Eur

Kontakt

inline-title

Miesto konania

Športová hala Pasienky – HANT Aréna

832 84, Trnavská cesta 1373/29, 831 04 Bratislava

 

Spojenie mestskou dopravou

Železničná stanica smer Hant arena:

Nástup zastávka Hlavná stanica vystúpiť zastávka Bajkalská autobus číslo 61 a 74, 6 zastávok, trvanie cesty 8 minút, zakúpiť lístok na 15 minút, cena 0,70 Eur, autobus č. 74 ide cez víkend len 2x.

Letisko smer Hant arena:

Nástup zastávka Letisko vystúpiť zastávka Bajkalská autobus číslo 61, 12 zastávok, trvanie cesty 15 minút, zakúpiť lístok na 15 minút cena 0,70 Eur.

Hlavná autobusová stanica smer Hant arena:

Nástup zastávka Autobusová stanica Mlynské Nivy vystúpiť zastávka Bajkalská trolejbus číslo 205, 7 zastávok, trvanie 9 minút, zakúpiť lístok na 15 minút, cena 0,70 Eur.

 

Organizátor

Názov: Medzinárodná komunita dzogčhenu – Wangdenling

Adresa: Španie 582, 91308 Nová Bošáca, Slovensko

IČO:  42009171

Právna forma: Občianske združenie

Telefón

+421 950 497 505

Facebook

Novinky

Nenechajte si ujsť novinky a zmeny v programe. Zadajte svoj email a budete dostávať všetky správy o tomto podujatí.